Jak zacząć grać na giełdzie?

Poznaj 7 prostych kroków od testu Twoich inwestorskich predyspozycji przez założenie konta maklerskiego aż po pierwszy zarobek na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Krok po kroku do inwestowania na giełdzie

Test na inwestora

Ile chcesz zainwestować? Co Cię motywuje? Zaznacz wybrane odpowiedzi i sprawdź Swoje inwestorskie predyspozycje. więcej >>

Czym jest giełda?

Zanim dowiesz się jak grać na Giełdzie, przeczytaj o tym jak działa Giełda Papierów Wartościowych i o co, tak naprawdę tu chodzi. więcej >>
Reklama
Plus500

Krok piąty. Badanie pierwszych inwestycji.

Kiedy uzbroisz się już w podstawową wiedzę czas poszukać ciekawych akcji. Opiszę Ci tu pokrótce sposób jaki sam wykorzystuje.

  1. Przeszukaj tabele spółek giełdowych z notowaniami i wybierz te, które w przeciągu ostatniego miesiąca nie przyniosły straty.
  2. Następne kryterium to wybór spółek(z wyselekcjonowanych wcześniej), których akcje są tanie. Nie znaczy to wcale, że mają być po 1zł, a drogie to takie które są po 100zł. Tanie akcje to takie, których obecny kurs będzie niski w porównaniu do rocznego maksimum oraz niższy od ceny(WK – wartość księgowa akcji). Dlatego kwota za sztukę nie ma tu znaczenia. Wszystkie dane znajdziesz w tabelach notowań.
  3. Na podstawie analizy technicznej i wiedzy o wskaźnikach, formacjach i trendach wyznacz kilka do kilkunastu spółek, które Twoim zdaniem mają największe szanse na pomnożenie Twojego kapitału.
  4. Jeśli masz zamiar podzielić swój portfel pomiędzy np. 5 spółek wyznacz kilkanaście z różnych sektorów gospodarki żebyś miał z czego wybierać.

Następny krok: Jak kupić akcje?