Jak zacząć grać na giełdzie?

Poznaj 7 prostych kroków od testu Twoich inwestorskich predyspozycji przez założenie konta maklerskiego aż po pierwszy zarobek na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Krok po kroku do inwestowania na giełdzie

Test na inwestora

Ile chcesz zainwestować? Co Cię motywuje? Zaznacz wybrane odpowiedzi i sprawdź Swoje inwestorskie predyspozycje. więcej >>

Czym jest giełda?

Zanim dowiesz się jak grać na Giełdzie, przeczytaj o tym jak działa Giełda Papierów Wartościowych i o co, tak naprawdę tu chodzi. więcej >>
Reklama
Plus500

Krok szósty. Pierwszy zakup akcji.

Kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi, także analiza techniczna, wiedza i intuicja dadzą Ci sygnał zakupu czas przystąpić do akcji.

  1. Z menu Twojego konta maklerskiego wybierz – zakup akcji.
  2. Zaznacz odpowiednią spółkę na liście.
  3. Weź kalkulator podziel kwotę, którą masz zamiar zainwestować przez kurs po, którym zamierzasz kupić akcje. W ten sposób dowiesz się na ile sztuk Ci starczy.
    Rada: Dobrze jest kupować „okrągłe” ilości akcji np. 10, 100 czy 1000 wtedy w łatwy sposób w pamięci na podstawie kursu sprawdzisz ile już zarobiłeś.
  4. Wpisz ilość akcji i kurs zakupu do formularza.
  5. Pamiętaj, że kwota pobrana z Twojego konta na zakup akcji zostanie powiększona o prowizje.
  6. Potwierdź zakup odpowiednim hasłem.
  7. Kiedy Twoje zlecenie kupna zostanie pogodzone z ofertą sprzedaży(ten sam kurs) stajesz się szczęśliwym posiadaczem pierwszych w Swoim życiu akcji.

Następny krok: Sprzedaż akcji.